Ana içeriğe geç
TEZLİ VE TEZSİZ YÜKSEK LİSANS BAŞVURUSU

(*) İşaretli alanların doldurulması zorunludur.

Lütfen başvurmak istediğiniz Enstitü Programını seçiniz

KİŞİSEL BİLGİLERİ
İLETİŞİM BİLGİLERİ
0
0
MEZUN OLDUĞU ÜNİVERSİTE BİLGİLERİ
ALES BİLGİLERİ
EK BELGELER

Başvurunuz hakkında 2 hafta içinde herhangi bir bilgi alamazsanız, lütfen spam / önemsiz postalarınızı kontrol ettikten sonra üniversitemize başvurun.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENEN BELGELER

1. İnternet üzerinden doldurulan başvuru formunun çıktısı.
2. Özgeçmiş (CV)
3. Diploma veya mezuniyet belgesi. (aslı ve fotokopisi veya onaylı fotokopisi) (diploma yurt dışındaki bir yükseköğretim kurumundan alınmış ise diploma ile beraber diplomanın YÖK tarafından onaylanmış denklik belgesinin aslı ve fotokopisi veya onaylı fotokopisi)
4. Tezli programlar için ALES’ten başvurduğu programın puan türünde en az 55.00 puan aldığına ilişkin ALES sonuç belgesi . (5 yılı geçmeyen ALES belgesi kabul edilecektir.).
5. ALES belgesi yok ise ALES’e eşdeğer kabul edilen Graduate Record Examination (GRE) veya Graduate Management Aptitude Test (GMAT) vb. sınavlardan eşdeğer bir puan aldığına ilişkin sonuç belgesi.
6. Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans programına başvuracak adayların Lisans not çizelgeleri. (aslı ve fotokopisi veya onaylı fotokopisi)
7. Nüfus cüzdan fotokopisi.
8. 2 adet fotoğraf.
9. Erkek öğrenci adayları için askerlik durum belgesi.

NOT :
Başvurunuzun geçerli olabilmesi için gerekli evraklarınızı lütfen okunaklı ve PDF olarak yükleyiniz (Transkript, ALES vb.).
Kesin kayıt hakkı kazandığınız taktirde ilanda belirtilen kesin kayıt tarihlerine dikkat ediniz. Bu tarihler dışında kesin kayıt yapılamayacaktır.
(Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar web sayfasında duyurulacaktır. Sonuçlar da web sayfamızda duyurulacaktır olup, sonuçların açıklanma tarihi ile kesin kayıt tarihleri ilanımızda verilmiştir.)